Skręt ślizgowy

Skręt ślizgowy jest kolejnym skrętem w metodyce nauczania zaraz po skręcie ślizgowym rotacyjnym. W tym skręcie deska prowadzona jest płasko po śniegu z wykluczeniem już rotacji tułowia. Impulsem pomagającym wykonać skręt deski jest zmiana obciążenie krawędzi z lekkim wychylenie tułowia do środka skrętu. Przeniesienie nacisku z krawędzi na krawędź. Skręt ślizgowy wykonywany jest na stokach o małym i średnim nachyleniu terenu na małych i średnich prędkościach. Nienaganne wykonanie skrętów ślizgowych prowadzi do szybszej nauki kolejnych ewolucji snowboardowych (techniki jazdy stopień II + freestyle). Skręty te również prowadzą do odpowiedniego czucia deski zwiększając komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Skręt ślizgowy – charakterystyka skrętu:

  1. Jadąc w skos stoku przyjąć pozycję podstawową (wzrok w kierunku jazdy);
  2. Zapoczątkować skręt wypłaszając deskę przenosząc nacisk z krawędzi na krawędź z lekkim wychylenie tułowia do środka skrętu. Zmiana nacisku z palców na pięty lub odwrotnie;
  3. Regulować skręt poprzez wychylenie się tułowia do środka skrętu;
  4. Zakończ skręt utrzymując pozycję podstawową jadąc w skos stoku.

Spostrzeżenia dodatkowe:

Zbyt mocne wychylania do środka skrętu spowoduje upadek. Tułów pozostaje podczas całego skrętu w pozycji podstawowej.

W menu strony odnajdziesz uporządkowany podział technik jazdy oraz freestyle’u opartego na stopniach trudności zgodnie z programem nauczania SITS. Od Ciebie zależy czy wypracujesz niezbędne i prawidłowe nawyki, uzyskując właściwą kontrolę na deską i zadowalające rezultaty.


0 Comments

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *