Skręt ślizgowy NW

Skręt ślizgowy NW jest ostatnim skrętem w metodyce nauczania z grupy skrętów ślizgowych. W tym skręcie deska prowadzona jest płasko po śniegu z wprowadzeniem odciążenia tzw. nisko-wysoko (NW). NW – wyjście do góry z pozycji podstawowej obniżonej, które wpływa na zmianę nacisku wywieranego przez deskę na podłoże ułatwiając wykonanie skrętu. Zastosowanie tego rodzaju skrętu pomoże w jeździe w mokrym i głębokim śniegu oraz bardziej stromych trasach. Dla osób początkujących jest formą jazdy pokonywania stoku o większym nachyleniu. Nienaganne wykonanie skrętów ślizgowych prowadzi do szybszej nauki kolejnych ewolucji snowboardowych (techniki jazdy stopień II + freestyle), oraz odpowiedniego czucia deski zwiększając komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Skręt ślizgowy – charakterystyka skrętu

  1. Jadąc w skos stoku przyjąć pozycję podstawową powoli ją obniżając (wzrok w kierunku jazdy);
  2. Przed zapoczątkowanie skrętu wyjść dynamicznie w górę z pozycji podstawowej obniżonej (wykonać odciążenie NW) i zapoczątkować skręt przenosząc nacisk z krawędzi na krawędź (zmiana nacisku z palców na pięty lub odwrotnie) z lekkim wychyleniem tułowia do środka skrętu;
  3. Regulować skręt poprzez wychylenie się tułowia do środka skrętu;
  4. Powrócić płynnie i stopniowo do pozycji podstawowej obniżonej jadąc w skos stoku.

Spostrzeżenia dodatkowe

Zbyt szybkie wyjście w górę może spowodować niepożądany podskok. Ruch wyjścia w górę i w dół jest wywołany zwłaszcza przez stawy kolanowe (stawy biodrowe praktycznie są wyłączone – tułów powinien być stabilny i prosty).

W menu strony odnajdziesz uporządkowany podział technik jazdy oraz freestyle’u opartego na stopniach trudności zgodnie z programem nauczania SITS. Od Ciebie zależy czy wypracujesz niezbędne i prawidłowe nawyki, uzyskując właściwą kontrolę na deską i zadowalające rezultaty.


0 Comments

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *