POZYCJA PODSTAWOWA

Fundamentalnym elementem bez którego nie można osiągnąć szybkiego postępu na desce jest pozycja podstawowa. Najprościej mówiąc to odnalezienie optymalnego stania na desce na której opiera się system ewolucji snowboardowych. Właściwe ułożenie naszego ciała zwiększa komfort jazdy prowadząc do lepszego poruszenia się na desce, to uzyskanie większej płynności i lekkości, bez napięć, skurczów nienaturalnych wykrzywień ciała. Prawidłowa pozycja pozwala uzyskać lepszą równowagę oraz elastyczność podczas jazdy czy wykonywanych trików w parku czy poza nim.

Pozycja podstawowa – INSTRUKTORSNOWBOARDU.PL

Odnalezienie prawidłowej pozycji jest kluczem do łatwiejszej i przyjemniejszej nauki, może trwać dość długi okres czasu. Na pozycję podstawową składa się nie tylko optymalne ułożenie ciała, wpływa na nią również właściwe ustawienie sprzętu, dlatego zaleca się testowanie m.in. różnych ustawień wiązań. To pozycja, która pozwala zachować jak najbardziej naturalną sylwetkę podczas różnych ewolucji snowboardowych. Testowanie jest jedynym sposobem na odnalezienie odpowiedniego rozstawu wiązań i ich kątów. To pozycja, która pozwala zachować jak najbardziej naturalną sylwetkę podczas różnych ewolucji snowboardowych.  

Schemat prawidłowej pozycji podstawowej

  1. Wyprostowany tułów i uśmiech na twarzy.
  2. Wygodny rozstaw stóp (mniej więcej poza szerokość barków).
  3. Ciężar ciała rozłożony równomiernie na obydwie nogi.
  4. Współmiernie ugięte stawy skokowe, kolanowe, biodrowe.
  5. Ręce rozłożone na boki (szerzej niż barki).
  6. Głowa skręcona w kierunku jazdy.
  7. Delikatne pochylenie przedniego barku.

W menu strony odnajdziesz uporządkowany podział technik jazdy oraz freestyle’u opartego na stopniach trudności zgodnie z programem nauczania SITS. Od Ciebie zależy czy wypracujesz niezbędne i prawidłowe nawyki, uzyskując właściwą kontrolę na deską i zadowalające rezultaty.


0 Comments

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *