POZYCJA PODSTAWOWA

Fundamentalnym elementem bez którego nie można osiągnąć szybkiego postępu na desce jest pozycja podstawowa. Najprościej mówiąc to odnalezienie optymalnego stania na desce na której opiera się system ewolucji snowboardowych. Właściwe ułożenie naszego ciała zwiększa komfort jazdy prowadząc do lepszego poruszenia się na desce, to uzyskanie większej płynności i lekkości, bez napięć, skurczów nienaturalnych wykrzywień ciała. Prawidłowa pozycja pozwala uzyskać lepszą równowagę oraz elastyczność podczas jazdy czy wykonywanych trików w parku czy poza nim.

FILM AUTORSTWA INSTRUKTORSNOWBOARDU.PL

Odnalezienie prawidłowej pozycji jest kluczem do łatwiejszej i przyjemniejszej nauki, może trwać dość długi okres czasu. Na pozycję podstawową składa się nie tylko optymalne ułożenie ciała, wpływa na nią również właściwe ustawienie sprzętu, dlatego zaleca się testowanie m.in. różnych ustawień wiązań. To pozycja, która pozwala zachować jak najbardziej naturalną sylwetkę podczas różnych ewolucji snowboardowych. Odnośnik dodać do wpisu o właściwe ustawionych wiązaniach. Testowanie jest jedynym sposobem na odnalezienie odpowiedniego rozstawu wiązań i ich kątów. To pozycja, która pozwala zachować jak najbardziej naturalną sylwetkę podczas różnych ewolucji snowboardowych.  

Schemat prawidłowej pozycji podstawowej

  • Wyprostowany tułów i uśmiech na twarzy;
  • Wygodny rozstaw stóp (mniej więcej poza szerokość barków);
  • Ciężar ciała rozłożony równomiernie na obydwie nogi;
  • Współmiernie ugięte stawy skokowe, kolanowe, biodrowe;
  • Ręce rozłożone na boki (szerzej niż barki);
  • Głowa skręcona w kierunku jazdy
  • Delikatne pochylenie przedniego barku

W chwili obecnej instruktorsnowboardu.pl prowadzi promowanie materiałów. Materiały obecnie są gromadzone aby w przyszłości osiągnąć zadowalający zbiór informacji dla towarzyszy snowboardingu.


0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *